زیبا تر بخندید
نگهداری از لامینیت ها
پروتز ثابت
طراحی لبخند
ایمپلنت
پروتز متحرک

ساعت های كار مطب و نشانی


روكش سراميكی يك جلسه ای

اگر تجربه ساخت روكش براي دندان خود را داشته باشيد، مي دانيد كه اين كار نيازمند چندين جلسه مراجعه به دندانپزشك و ممكن است چند هفته به طول بيانجامد که ممكن است وقت و زمان زيادي از شما بگيرد. همچنين ممكن است شما از دسته بيماراني باشيد كه قالب گيري برايتان غيرقابل تحمل باشد. روی عنوان کلیک کنید.

پرسلن لامینیت ونیر چیست؟

لامینیت های سرامیکی، پوشش های نازکی هستند که بر روی سطوح نمایان دندانها چسبانده می شوند. لطفا برای مطالعه بقیه مطلب روی عنوان کلیک کنید.

معرفی دستگاه کدکم

اگر تجربه ساخت روکش برای دندان های خود را داشته باشید، میدانید که این کار نیازمند چندین جلسه مراجعه به دندانپزشک است و ممکن است تا چند هفته به طول بیانجامد.

این امر ممکن است وقت و زمان زیادی از شما بگیرد، همچنین ممکن است شما از آن دسته بیمارانی باشید که قالب گیری برایتان تحمل ناپذیر باشد.

طی سالیان اخیر،فن آوری های متعددی به کمک علم دندانپزشکی آمده اند تا درمان بیماران به گونه آسان تر و سریع تر انجام شود.یکی از این فناوری ها، کاربرد کدکم است.

اصلی ترین مزیت این فن آوری صرفه جویی در زمان است.در این روش بدون قالب گیری از دهان و تنها در یک جلسه بین یک الی دو ساعت میتوان روکش زیبایی برای بیمار ساخت.برای این کار،دندانپزشک ابتدا با دستگاهی همچون دوربین عکاسی، از دندان تراش خورده عکس برداری(اسکن) میکند.سپس اطلاعات حاصل در رایانه بازسازی و به کمک نرم افزار های ویژه، یک پروتز دقیق طراحی میشود.طرح حاصل به یک دستگاه تراشکاری(در همان مطب) ارسال میشود تا روکش مدنظر از مکعبی از جنس سرامیک های بسیار محکم و زیبا تراشیده شود.

روکش تراشیده شده، آماده آزمایش و چسباندن در دهان است.

علاوه بر سریع بودن این روش، کیفیت عالی ماده ترمیمی استفاده شده هم از دیگر مزایای کد کم است.

اشکال ذاصلی این روش هزینه بالاتر آن است که البته در مقایسه با روکش های معمولی و با در نظر گرفتن مدت زمانی که از بیمار تلف میشود، همچنین باتوجه به زیبایی و استحکام بالای آن به طور کامل توجیه پذیر است.

لازم بذکر است بیشتر بررسی های بالینی روی این مواد و ترمیم ها، نتایج عالی داشته اند و شکستن پروتز یا حساسیت بیمار به این پروتز ها، در کمترین میزان بوده است.


آدرس مطب : خيابان توحيد مياني چهارراه مهرداد جنب داروخانه دي داخل كوچه مجتمع زيتون طبقه اول شماره ٣
تلفن : 36267176 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :